• ثبت برند و لزوم آن برای تمامی کسب و کار ها

  هر تجارتی برای قانونی شدن و کسب یک هویت شغلی باید مراحل ثبت برند تجاری را طی کند. فرقی ندارد که تجارت و کسب و کار در چه حیطه ای قرار دارد؛ تمامی تجارت ها، شرکت ها، بازرگانی ها و ... جهت معرفی بهتر و هوشمندانه تر باید دارای یک برند شغلی باشند. حال در صورتی که شما به تازگی صاحب یک کسب و کار شده اید؛ پس بهتر است که صاحب برند تجاری قانونی شوید که برای این کار افق نیکان به عنوان معتبرترین شرکت ارائه دهنده خدمات ثبت برند و لوگو در ایران؛ می ‌تواند در این مسیر به شما کمک کند تا جهت ایجاد هویت شغلی و قانونی، کسب و کار شما را صاحب برند کند. حال برای دریافت اطلاعاتی کامل در مورد مراحل ثبت برند اینترنتی و حضوری، هزینه ثبت برند، تفاوت نام شرکت با نام تجاری شرکت، قوانین انتخاب نام تجاری، نحوه تمدید علامت تجاري و بسیاری از مطالب مهم دیگر در ادامه همراه افق نیکان باشید. 

  برای دریافت مشاوره در خصوص دانش بنیان می توانید به وب سایت افقنیکان مراجعه کنید.

   

  ثبت برند و لزوم آن برای تمامی کسب و کار ها

  منظور از ثبت علامت تجاری چیست؟ 

  علامت تجاری یا همان برند شرکت، به نشانه ای گفته ای می ‌شود که شرکت شما را به دیگر اشخاص می ‌شناساند. در واقع زمانی که شما کسب و کار و تجارت خود را راه اندازی کردید؛ باید برای هویت دار شدن کسب و کارتان، یک نام و علامتی در قالب برند ثبت تجاری کنید. به طور مثال همانطور که هر شخصی دارای یک اسم و فامیلی است؛ هر تجارتی برای بیان شدن و معرفی خود به یک نام نیاز دارد. به طور کلی می ‌توان گفت که برند تجاری، یک علامت اختصاری است که هر شرکتی جهت معرفی خدمات و یا کالاهای خود از آن استفاده می‌ کند. در حقیقت یک تجارت، می ‌تواند با نام برند یا همان علامت تجاری اش شناخته شود. 

  به همین دلیل ارزش برند بسیار بالا است و باید هوشمندانه انتخاب شود و شما را از رقبای خود متمایز کند. اما انتخاب نام برند شاید ساده نباشد؛ چرا که طبق مصوبه ‌های قانونی نام برند تجاری باید دارای یک سری ویژگی ‌هایی باشد و از قوانینی تبعیت کند. اینکه برای کسب و کار چه نامی به عنوان برند تجاری انتخاب شود؛ در ادامه مطرح شده است. 

  بیشتر بخوانید : هرآنچه در مورد ثبت اختراع  باید بدانید

  آیا شرکت ‌ها می ‌توانند از برند و علامت تجاری یکسانی استفاده کنند؟ 

  امروزه بین همه ی کسب و کار قطعا رقابت زیادی وجود دارد. در واقع با اوج گرفتن این رقابت بین آن ‌ها، بازار پر از محصولات و خدمات مشابه شده است. همانطور هم که گفته شد برای ایجاد و معرفی یک خدمات و یا محصول قطعا به یک نام، لوگو، رنگ سازمانی و ... نیاز می شود. به طوری که با مشاهده آن‌ها بتوان آن شرکت را با تمام خدماتش به یاد آورد. اما مسئله ای که وجود دارد این است که نام و لوگوی یک شرکت تجاری نباید کپی باشد. چرا که هر شرکتی باید دارای یک ویژگی ‌های منحصر به فردی باشد تا در ذهن مخاطب در جایگاه متمایزی قرار بگیرید. در صورتی که چنین نباشد؛ یعنی علامت تجاری شرکت ‌ها همانند هم باشند؛ بی شک معرفی و تبلیغ آن ها سخت بوده و برند چند هویتی می شود

  ثبت برند و لزوم آن برای تمامی کسب و کار ها

  برای دریافت مشاوره رایگان ثبت برند می توانید به وب سایت افق نیکان مراجعه کنید.

   


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :