• عینک آفتابی خوب را چطور انتخاب کنیم

  انتخاب عینک آفتابی در هر فصلی با توجه به شرایط نور خوشید یکی از دغدغه های اصلی هر کسی است و در واقع اگر شما هم همیشه در هنگام خرید عینک های آفتابی سردرگم می شوید بهتر است این عنوان را حتما مطالعه کنید تا اولویت های خرید یک عینک مناسب را به خوبی فرا گرفته و در نهایت خرید خوبی داشته باشید.

   

  همواره انتخاب عینک هایی که جلوی اشعه را می گیرند بسیار مهم است، بخصوص اشعه های نور آفتاب از نوع A و B که موجب آسیب شدیدی به چشم انسان می شوند، در واقع اگر می خواهید از این آسیب ها در امان باشید نباید فراموش کنید که عینک های UV موجود در بازار انواع مختلفی دارند و تنها مواردی مناسب شما خواهند بود که این فیلتر ها را با بهترین شکل داشته باشند و اشعه اضافی را از خود عبور ندهند.

  رنگ عینک نیز قطعا مهم است اما نشان و تعیین کننده کیفیت آن نیست و نمی تواند فاکتور اصولی باشد، در واقع پیشنهاد می شود عینک هایی را خریداری فرمائید که رنگ قهوه ای، سبز و یا مشکی است.

   

  نکات مهم خرید عینک

  بهتر است عینک های پلاریزه را برای مواقعی انتخاب کنید که کار شما با ساحل دریاست و یا این که در معرض آب و تابش نور خورشید هستید، این گونه عینک ها ممکن است کمی گران تر باشند اما کیفیت بالایی داشته و می توانند جلوی مضر ترین اشعه ها را بگیرند.

  فراموش نکنید که عینک ها نیز عمر مفیدی دارند و وقتی که این عمر بگذرد بهتر است به فکر تعویض آن ها باشید، دیگر خاصیت دفع اشعه های اضافه را ندارند و چه بسا به چشم شما آسیب های سخت و جبران ناپذیری وارد کنند.

  فریم عینک شما نیز بهتر است بزرگ تر باشد که کل چشم شما را پوشانده و مشکلی نیز در بینایی تان ایجاد نکند، اگر عینک به اندازه کافی بزرگ نباشد دور چشم شما رنگ تیره را به خود گرفته و حتی تاثیر عینک به اندازه ای نخواهد بود که اشعه ها از چشم شما دور بماند. پس همین حالا به فکر تعویض عینک فریم کوچک باشید.

   

  اصول انتخاب عینک های آفتابی

  از خرید عینک آفتابی در مراکز غیرمعتبر و یا دست فروش ها حتما خودداری فرمائید، این عینک ها از تقلبی ترین مواد اولیه ساخته شده اند و حتی قرار گرفتن آن ها روی بینی شما نیز آسیب های سختی به پوستتان وارد می کند.

  به طوری که پس از استفاده از عینک به مدت طولانی احساس سنگینی می کنید و حس می کنید پس از مدتی بینی تان بافت اضافه دارد.

  از تستسر ها و دستگاه ها برای سنجش میزان مقاومت در برابر اشعه ها استفاده می شود و شما باید از فروشنده بخواهید این کار را پیش از خرید برایتان انجام دهد، سپس به خرید خود مطمئن شوید و در نظر داشته باشید که عینک های UV تحت برند های معتبر در حال حاضر قیمت نسبتا متفاوت و بالایی با مدل های میان رده و حتی های کپی دارند.

   


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :