• نشانه های خیانت دوست پسر چیست؟ آیا به شما خیانت شده؟

  خیانت از طرف هرکسی که باشد ( همسر، نامزد، دوست‌پسر یا ‌دختر و حتی دوستان صمیمی) برایمان سخت و دردناک است و ضربات روحی و عاطفی شدیدی به ما وارد می‌کند. خواه‌ناخواه امکان دارد همه ما با این تجربه تلخ و دشوار روبه‌رو شویم اما این که چگونه بفهمیم مورد خیانت قرار گرفته‌ایم یا خیر و در این مواقع چه عکس‌العملی از خود نشان دهیم بسیار مهم است زیرا هرگونه قضاوت نا‌به‌جا یا واکنش غیرمنطقی می‌تواند به ضرر خودمان تمام شود.

  اگر برسر دوراهی ماندن در رابطه یا تمام‌ کردن آن قرار گرفته‌اید یا اخیرا نشانه‌هایی را در دوست‌پسرتان دیده‌اید که شما را دچار تردید کرده‌است توصیه می‌کنیم در ادامه این متن با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی جنبه‌های مختلف خیانت دوست پسر ، شامل نشانه‌های خیانت و نحوه برخورد با آن پرداخته‌ایم.

  نشانه‌های خیانت دوست پسر

  افراد خیانت‌کار نشانه‌های واضحی از خود نشان می‌دهند که با اندکی دقت می‎‌توانید به‌راحتی آن‌ها را تشخیص دهید. اگر دوست‌پسر شما چند مورد از نشانه‌های زیر را دارد احتمالا در حال خیانت‌ کردن به شما است:

  مهربان‌تر شده‌ است

  مهربان‌تر شده‌ است

  شاید باور نکنید اما تغییر رفتار مثبت و ناگهانی هم می‌تواند نشانه خیانت باشد. اگر احساس می‌کنید که چند وقتی است دوست‌پسرتان مهربان‌تر از گذشته با شما رفتار می‌کند و بیش‌ازاندازه به شما توجه دارد، جای نگرانی است زیرا بسیاری از مردان خیانت‌کار برای رها شدن از عذاب‌ وجدان ناشی از فریب و خیانتی که به زن‌ها می‌کنند این روش را در پیش‌ می‌گیرند.

  حتی گاهی ممکن است بعد از تمام‌ شدن رابطه‌ای که با شخص دیگر داشته‌اند چنین رفتاری را از خود نشان دهند و دلیل این توجه تنها پشیمانی از خطایی باشد که مرتکب شده‌اند.

  به‌ طور مثال اگر دوست‌پسرتان جدیدا برخلاف عادت در طول روز زود‌ به‌ زود با شما تماس می‌گیرد فقط به خاطر این که صدای شما را بشنود! نشانه فوران عشق و علاقه نیست بلکه شاید دارد مکان شما را چک می‌کند که مبادا  جایی مچ او را بگیرید.

  نوسانات اخلاقی نامتعارف

  نوسانات اخلاقی نامتعارف

  اگر در طول مدت‌ زمان کم مثلا در طول یک هفته، نوسانات اخلاقی بسیاری در او دیده‌اید چنانچه گاه بسیار گرم و صمیمی رفتار می‌کند اما گاهی خشن و سرد می‌شود می‌تواند نشانه‌ای از خیانت باشد. البته این نکته را فراموش نکنید که این مسئله صد درصدی نیست و احتمال دارد تغییر رفتار او تنها به دلیل گذراندن روزهای سخت و بد باشد که با صحبت‌کردن درباره این مشکل می‌توانید از احساس او مطمئن شوید.

  نسبت به کارهای شما عکس‌العمل نشان نمی‌دهد

  اگر قبلا عمل خاصی را انجام می‌دادید و او به‌ شدت از شما ناراحت و عصبانی می‌شد اما اکنون همین مسئله برایش بی‌اهمیت است می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های خیانت دوست پسر تان به شما باشد. فردی که قبلا نسبت به یک رفتار خاص حساس بوده‌ است تنها در صورتی می‌تواند نسبت به آن رفتار بی‌تفاوت باشد که تمرکزش را روی چیزهای دیگری گذاشته‌ باشد.

  پنهان‌کاری یکی از نشانه های خیانت دوست پسر

  پنهان‌کاری یکی از نشانه های خیانت دوست‌پسر

  یکی از بارزترین نشانه‌های خیانت پنهان‌ کاری است. برای تشخیص این که دوست‌پسرتان به شما خیانت می‌کند یا خیر رفتار او را به‌ درستی زیر نظر بگیرید. اگر می‌گوید که بهتر است حریم‌ خصوصی یکدیگر را حفظ کنید یا زمانی که با هم هستید گوشی موبایل خود را از دسترس خارج می‌کند یا از این که آن را در اختیار شما قرار دهد خودداری می‌کند یا شما را از اینستاگرام خود بلاک میکنید یا اکانت دیگر برای خود میسازد وقت آن رسیده که به رابطه خود شک کنید.

  نمی‌خواهد کسی از رابطه شما مطلع شود

  اگر دوست‌پسرتان درمورد جدی‌تر شدن رابطه مانند روزهای اول اشتیاق ندارد و صحبت‌ کردن درمورد آن را به وقت‌های دیگری موکول می‌کند یا دیدار و بیرون‌ رفتن‌های شما محدود و کم شده‌ است می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که نمی‌خواهد زیاد با شما دیده شود و قصد دارد کم‌کم  از شما فاصله بگیرد.

  نحوه برخورد با خیانت دوست پسر

  شاید سوال بپرسید اکنون که از خیانت او مطمئن شده‌ام باید چگونه رفتار کنم؟ توصیه ما به شما این است که اگر خیانت و فریب‌ کاری طرف مقابل به شما اثبات شده‌ است هر چه‌ زودتر این رابطه را تمام کنید. با این که رها کردن دل‌بستگی‌های به‌ وجود آمده و تحمل جدایی، دردناک و ناخوشایند است اما ماندن در یک رابطه این‌ چنینی ضربات روحی به‌ مراتب سخت و سنگین‌تری به شما وارد می‌کند.

  موارد زیر می‌تواند در پشت‌ سر گذاشتن مراحل تصمیم‌گیری و جدایی به شما بسیار کمک کند:

  خودتان را مقصر ندانید

  خودتان را مقصر ندانید

  اگرچه ممکن است با آشکار‌ شدن خیانت دوست پسر تان شما را در انجام این عمل زشت مقصر بداند اما به‌ هیچ‌ وجه به‌خاطر این مسئله خودتان را سرزنش نکنید زیرا حتی اگر شما در رابطه‌تان کم و کاستی داشته‌اید توجیه مناسبی برای خیانت نیست. اگر به هر دلیلی فرد مناسبی برای او نبوده‌اید به جای این کار می‌توانست قبل از این که یک‌طرفه برای رابطه تصمیم بگیرد و شما را فریب دهد مشکلات خود را با شما درمیان بگذارد تا با یکدیگر برای ادامه‌ دادن یا ندادن رابطه تصمیم بگیرید. اگر برای این اتفاق خود را سرزنش کنید در واقع میدان را برای او باز گذاشته‌اید تا خودش را بی‌گناه جلوه دهد و تقصیرها را بر دوش شما بیندازد.

  یک بار برای همیشه رابطه را تمام کنید

  وقتی می‌خواهید جدا شوید باید یک تصمیم قطعی بگیرید تا هر روز مجبور به شروع‌ کردن و پایان‌ دادن نشوید. این نصفه تمام‌کردن‌ها فقط ذهن شما را درگیر می‌کند و رنج و ناراحتیتان را بیشتر می‌کند. مدام درگیر این فکر هستید که اکنون چه‌ کار می‌کند و با چه کسی رابطه دارد. وقتی تصمیم به ترک یک فرد خیانت‌کار گرفته‌اید یک بار برای همیشه رابطه‌تان را قطع و تمام کنید تا مجبور به تحمل این افکار نباشید.

  فراموش‌ کردن خیانت زمان‌بر است

  فراموش‌ کردن خیانت زمان‌بر است

  انتظار نداشته‌ باشید که این اتفاق تلخ به‌ راحتی از ذهن شما پاک شود. بعد از اتمام رابطه به خودتان زمان بدهید تا این خاطره ناخوشایند و اثرات آن را به‌ مرور زمان از خود دور کنید. ناراحتی و فکرهای منفی را در خود نریزید و با افراد مطمئن و دلسوز مشورت کنید، آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا بعد از خیانت دوست پسر تان زودتر به حالت عادی برگردید. افکار منفی را کنار بگذارید، این شما نیستید که باید از تمام‌ شدن رابطه خجالت بکشد. خود را سرگرم کنید، سعی کنید کمتر به مسائل پیش‌ آمده فکر کنید و کتاب‌های مناسب بخوانید تا هر چه‌ زودتر از این حالت بیرون بیایید.

  بخشش شما را آسوده‌تر می‌کند

  اکنون که از خیانت دوست پسر تان اطمینان پیدا کرده‌اید و می‌دانید که با او راه به جایی نخواهید برد بهتر است او را ببخشید تا به آرامش برسید. درست است که بخشیدن، ضربه عاطفی که خورده‌اید را جبران نمی‌کند و از ناراحتی شما کم نمی‌شود اما شما این کار را فقط و فقط به‌ خاطر آسودگی خاطر خود انجام می‌دهید زیرا این عمل باعث می‌شود افکار منفی را کمتر به ذهن خود راه دهید.

  به یاد داشته‌ باشید که بخشش به‌ هیچ‌ عنوان به معنی این نیست که او توانسته شما را تحت کنترل بگیرد و با خیال راحت از رابطه کنار بکشد بلکه شما با بخشیدن راه را برای فراموش‌کردن او هموارتر می‌کنید.

  پس از آشکار شدن خیانت دوست پسر خود را کنترل کنید

  پس از آشکار شدن خیانت، خود را کنترل کنید

  نمی‌توان این قضیه را انکار کرد که خیانت عمل بسیار ناراحت‌ کننده و دردناکی است اما به یاد داشته‌ باشید که با پی‌بردن به آن، واکنشی از خود نشان ندهید که به ضرر خودتان تمام شود. خودتان را کنترل کنید و عاقلانه پیش بروید. به هیچ عنوان سعی نکنید با فردی که دوست‌پسرتان با او رابطه برقرار کرده‌ است حرف بزنید زیرا مطمئنا این کار بیشتر باعث رنجش خاطر شما می‌شود و هیچ نتیجه مثبتی درپی نخواهد داشت. همچنین دقت داشته‌ باشید که قرار نیست مشکلی که برایتان پیش‌ آمده را برای همه تعریف کنید زیرا اگر این کار را انجام دهید مجبورید تا مدت‌ها با سرکوفت‌های دیگران و دیگر عواقب این کار سروکله بزنید.

  از روانشناس کمک بگیرید

  از روانشناس کمک بگیرید

  تقریبا هیچ‌ کس از رابطه‌ای که مدت‌ها وقت و علاقه خود را صرف آن کرده‌ است انتظار خیانت ندارد پس مطمئنا خیانت می‌تواند شوک بزرگی به فرد وارد و او را منزوی و گوشه‌گیر کند.

  اگر این اتفاق ذهن شما را بسیار درگیر کرده‌ است و فکر می‌کنید در معرض افسردگی یا سایر پیامدهای منفی ذهنی و رفتاری ناشی از خیانت قرار گرفته‌اید از یک روانشناس یا یک فرد متخصص کمک بگیرید تا زودتر به زندگی عادی برگردید.

  سخن آخر

  با این که ممکن است علائم و نشانه‌های مختلفی خیانت دوست پسر تان را نشان دهد. اما در برخورد با این مسئله زود عکس‌العمل نشان ندهید و تنها بر حدس و گمان تکیه نکنید. چون بعضی از این نشانه ممکن است دلیل بر سرد شدن دوست پسر باشد.

  قبل از این که تصمیم نادرستی بگیرید در آرامش با او حرف بزنید و از او توضیح بخواهید. اما به خاطر داشته‌ باشید که با دید کاملا منفی به قضیه نگاه نکنید یا برعکس به‌ خاطر احساسات خود چشمتان را به‌ روی حقیقت نبندید. تمام جنبه‌ها و دلایل را به‌صورت کاملا منطقی بررسی کنید و در نهایت تصمیم درستی بگیرید.

  منبع سایت تکامل من


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :